czwartek, 6 października 2016

Parasolki

Parasolka zawsze kojarzyła mi się z atrybutem w ręce starszej babuleńki, wygrażającej jakiemuś młokosowi. Czasy się zmieniają i  paradoksalnie dzięki temu, że aura nam nie sprzyjała w poniedziałek i tysiące kobiet i mężczyzn demonstrowało w strugach deszczu, osłaniając się parasolkami, stały się one symbolem naszego sprzeciwu. Tyle że tym razem, to głównie młodzi ludzie dzierżyli te parasole niczym szable wymierzone przeciw starym dziadom i fanatykom ;)
No to jeszcze piosenka na poprawę humoru, bo póki co PiS pod presją nas kobiet, rakiem wycofał się z procedowania ustawy obywatelskiej i przedstawiciele komisji  w popłochu uciekali z obrad, wyrzucając projekt do kosza.

a może ta ? :P

Ciekawe, co będzie rano- projekt wrócił pod obrady Sejmu.
sonic

27 komentarzy:

 1. Znowu nocne awantury, podczas których o kobietach mówi się "wściekłe małpy"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobiety zobaczyły prawdziwe szowinistyczne oblicze panów polityków oraz ukrytych za monitorem bydlakow.

   Usuń
 2. Podobno nie przeszlo, pis sie wycofal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądałam do późnej nocy ich porażkę

   Usuń
  2. Mam jednak obawy, ze oni tej porazki nam nie wybacza.

   Usuń
 3. A Koterbskiej Parasolek tu brak:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Repo liczę na to, że nam tu ją zaspiewasz :)))

   Usuń
  2. też się chciałam upomnieć!!

   Usuń
  3. jak sie spotkamy w realu nie omieszkam:)))))

   Usuń
 4. Protestujace kobiety sa "odczlowieczone" wg pewnego znanego aktora, pana Z. ...
  Tapnelo mna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj spokój, co za cham ! Zresztą, to szmaciarz i perelowski konfident

   Usuń
 5. Sonic,
  jeśli dziś czarno-biało to dokładam dla poprawy humoru;)
  https://www.youtube.com/watch?v=VN_cmOstAik
  Hanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze ten gorący kawałek

   https://www.youtube.com/watch?v=QS2KODwnUgs
   Pozdrawiam,
   Hanna

   Usuń
  2. Hanna !!!
   :))))
   Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini - teraz mam już w głowie na cały dzień :))))
   co za szlagiery !!! :)

   Usuń
 6. Se słucham transmisji ze spędu"mądrych inaczej" znaczy Sejmu.No"rolmalnie"można bliźnięta urodzić ze śmiechu i nerw.Poseł Niesiołowski dał"popalić"za te małpy i Tyszka przepraszał:)Kiedyś onego nie cierpiałam chronicznie,ale od jakiegoś czasu podoba mi się jak potrafi dołożyć co poniektórym.
  Sumując:serią przejechać po prawej stronie zaczynając od marszałka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pasarolek nie naszam:)

   Usuń
  2. Oreczko kochana i ja nie naszam, ale podczas marszu miałam, bo lało jak z cebra, w butach mi chlupało. Też trochę słucham, ale Niesiołowskiego nie udało mi się. Ja go lubię za ten cięty język i kapitalne porównania. Zresztą jestem obecnie fanką Giertych, którego nienawidziłam hahahah, on jak przeszedł na jasną stronę mocy, to sypie takim tekstami na swoim FB, że można się turlać ze śmiechu, a wszystko celne w punkt!

   Usuń
 7. Parasolki Rezerwatu - to moja młodość:). Kobiety - jesteśmy wielkie!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. A tu masz LP.
  https://www.youtube.com/watch?v=B10Xe5Gm5cY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie znałam LP, ale utwór znam i lubię

   Usuń
 9. ))) no nie koniec to z pewnością... a to dlatego, że elektorat piździeców z terleckim na czele się wkurwił na prezesa, że ich wystawił sołłłł jeszcze nie należy skłądać parasolek...
  wręcz nalezy się uzbroić w parasolki i pobrać lekcje szermierki albo walenia na odlew po łbach !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. musimy być czujni, ale podejrzewam, ze Kaczor już knuje, jak się zabezpieczyć przed kolejnymi protestami i łatwo nam z nim nie pójdzie
   w poniedziałek strajk nauczycieli, oczywiście idę, bo dobrze widzę co knują i jakie konsekwencje za sobą niesie tam tfuuu "reforma" - moja Najmłodsza będzie w skumulowanym roczniku kandydującym do liceum- spotkają się dzieci z sprzed reformy i te już z podstawówek 8-letnich!
   do dziś nie ma programu, nie wiadomo jakie będą podręczniki, ale niemal pewne, ze nie zdążą ich wydrukować
   fałszowana będzie historia, literatura cofnie się do czasów dzieciństwa kaczora i wejdzie cenzura
   generał, o dość wymownym nazwisku,Głąb zaleca oglądanie żołnierzom w jednostkach TVP-info !- tego nawet komuniści baliby się zrobić, no chyba że ci Korei Północnej

   Usuń
 10. Parasolki zlozone nalezy wlozyc co niektorym (p)oslom w dupe i wtedy dopiero otworzyc.

  OdpowiedzUsuń
 11. Paulina Młynarska:
  Paweł Kukiz ponoć się połapał, że #czarnyprotest to niekoniecznie tylko marsz puszczalskich, które nie wiedziały "komu dają", ale jakaś łał, normalnie łał, szersza społeczna sprawa. Że tam jakieś gwałty i uciekający alimenciarze podobno wchodzą w grę! Jakiś brak dostępu do edukacji seksualnej. Jakiś brak wsparcia dla matek ciężko niepełnosprawnych dzieci! No łał! Łał! Brawo! Zuch!
  " Nie róbcie ze mnie potwora, bo ja przecież 3 dziewczyny mam w domu i żonę. I przepraszam, jeśli kogoś uraziłem." Powiada Kukiz, facet, który chciał zostać prezydentem ogromnego kraju w centurm Europy.
  Pawle Kukiz, wsadź Pan sobie te przeprosiny w kieszeń. Jesteś Pan takim samym seksitowskim chamidłem jak Andrzej niemożnazgwałcićprostytuki Lepper oraz Janusz WandaNowickawidoczniechcebyćzgwałcona Palikot. Jak ci biskupi, którzy głoszą, że rozpętałyśmy karnawał diabła, jak Terlikowski, który fantazjuje o kobietach ubranych w mundury SS. Już kilka spraw zauważyłeś, podsunę Ci jeszcze jedną: wyszłyśmy na ulicę, żeby się bronić przed okrucieństwem fanatycznych moralistów. Nie po to, by bezkarnie dawać komu popadnie, a potem na wyścigi się skrobać.
  Słowa: "Trzeba było wiedzieć komu się dawało!" rzuciłeś w twarz ofiarom gwałtów - także tych małżeńskich, dziewczynkom molestowanym przez dorosłych facetów, kobietom biednym, wykorzystanym, pozbawionym dostępu do wiedzy, pozbawionym dostępu do antykoncepcji, żyjącym w państwie, gdzie jest zarazem najniższa ściągalność alimentów i największe poparcie dla zakazu aborcji wśród mężczyzn w całej UE. Domyślam się, że to musi być super uczucie, głosić wzniosłe idee ochrony malusieńkich, kiedy samemu nie ma się z tego tytułu żadnych nieprzyjemności, o zmarnowanym życiu nie wspominając! Żyjemy w państwie, w którym matka samotnie wychowująca ciężko chore dziecko może liczyć na żałosną jałmużnę, a nie na pomoc. Acha, i na kopa w tyłek, kiedy przestaje być potrzebna. To ona powinna wiedzieć komu dawała?
  " Trzeba było wiedzieć komu się dawało" to mniej więcej to samo, co powiedzenie ofierze, że jest " sama sobie winna". Stara śpiewka, byle zepchnąć odpowiedzialność za tzw. życie poczęte na kobiety. Tacy, jak Ty, chętnie nazywają nas także "dupy" albo "towary", to ten sam kod językowy, każda z nas doskonale go zna. Ja Twoich przeprosin nie przyjmuję. Uważam, że jesteś szkodliwym, niedouczonym, popędliwym megalomanem, który plecie co mu ślina na język przyniesie i uprawia politykę jaka nie powinna mieć racji bytu w 2016 roku w Europie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jego przeprosin nie przyjmuję. Swoją drogą taki narkoman, pijus nagle stał się moralistą ?? Żenua

   Usuń