poniedziałek, 26 września 2016

Protestu kobiet nadszedł czas- urlop na żądanie! AKTUALIZACJA !!

To co się dzieje w polityce na tyle już mnie przeraża, że praktycznie nie oglądam TV, staram się nic nie czytać, nie wkręcać, ale to co nam chcą zafundować bydlaki z Wiejskiej***
( cóż za adekwatna nazwa ulicy), powoduje, że milczeć nie można!
Jeśli stare dziady, zdewociałe fanatyczne babsztyle i pseudo patrioci o wątpliwej moralności typu Liroy chcą z nas kobiet zrobić niewolnice Izaury, to czas powiedzieć WARA od nas, odpierdolcie się nieszanowni państwo od naszych sumień i ciał.
Krystyna Janda zaproponowała, by Polki wzorem Islandek zastrajkowały ( klik)
Umówionego dnia każda ( normalna) kobieta powinna wziąć urlop w pracy i  w domu!
Powinny odmówić każdej pracy i wyjść na ulicę, do parku, do knajpki, gdzie pracują mężczyźni. 
Część z facetów też nie mogłaby iść do pracy, bo musieliby zostać w domu z małymi dziećmi. Stanęłyby zakłady pracy, szkoły, sklepy, urzędy itd i zobaczyłybyśmy piękny paraliż kraju. Pokazałybyśmy co myślimy o decydowaniu o nas bez nas. 
Dziewczyny, trzeba o tym mówić, udostępniać , namawiać i się przyłączyć!
Nie możemy oglądać się na innych, nikt za nas tego nie zrobi. Każda z nas ma taką samą moc sprawczą i jeśli my tego nie zrobimy, to czeka nas jesień średniowiecza.
sonic

*** - nie mam nic do wsi i do ludzi ze wsi, a wręcz przeciwnie, i mam nadzieję, że rozumiecie co miałam na myśli ;)

AKTUALIZACJA

Na FB jest już akcja - Ogólnopolski Strajk Kobiet 3 października 2016  (klik)
Pokażemy, że łatwo nas i naszych praw nie zgwałcą.


33 komentarze:

 1. Średniowiecze bywało dość rozpustne czasami.
  Ale już poważnie to strach się bać, bo to co się dzieje faktycznie źle wróży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie możemy się bać, za komuny było straszniej, można było życiem zapłacić, teraz trzeba tylko chcieć ruszyć dupę !

   Usuń
 2. Janda zaproponowala, ale tez zaraz potem stwierdzila, ze w Polsce to nie wyjdzie, nie bedzie jednosci wsrod kobiet, zwlaszcza ze spora ich czesc jest ZA ustawa, bo tak w kosciele uslyszaly i beda te barbarzynska ustawe popierac. Inna czesc bedzie sie po prostu bala nie przyjsc do pracy albo opinii sasiadow. Moze da sie skrzyknac kobiety z wiekszych miast, ale to kropla w morzu i nie bedzie miala oczekiwanego wplywu na odrzucenie tej ustawy.
  A Kaczynski jeno sie ironicznie usmiechnie i zrobi swoje.
  PS. To bylo w Islandii, nie w Irlandii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To źle zrobiła. Ja jednak wierzę, że mamy szansę się zjednoczyć, ale to musi wziąć swoje ręce ktoś medialny, kto ma przebicie w tv i prasie, właśnie aktorki, dziennikarki, polityczki

   Usuń
  2. Na pewno bede Wam bardzo kibicowala!

   Usuń
 3. Ja tam jestem niespotykanie spokojny człowiek ale na decydowanie pisuarowskich,"normalnych inaczej"moim ciałem,budzą się we mnie,głęboko ukryte,instynkty mordercy.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie do wiary, ze to się dzieje naprawdę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ech, wiara robi tu złą robotę, cynizm i politykierstwo też

   Usuń
 5. Całom sobom popieram inicjatywę Pani Jandy i z przyjemnością oddam się nieróbstwu, zwłaszcza w imię takiej sprawy. Będę jedyna we wsi i obawiam się, że nikt tego nie zauważy, ale to nic.
  I ja nie mogę się pozbierać, a tym bardziej uwierzyć, że stało się. Obawiam się, że nawet jeśli strajk się uda, te gnoje i tak przeczekają i nic się nie zmieni. Tym niemniej i tym bardziej nie wolno nam się poddać bez walki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też wykonuję wolny zawód, nikt by nie zauważył mojego strajku, ale tego dnia będę na ulicy ubrana na czarno i przyłączę się do jakiegoś pochodu, bo już wiem, że będzie taka akcja 3 października!!!

   ja już się zapisałam

   https://www.facebook.com/events/1659773451018196/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1474889870243114

   Usuń
 6. A dopiero co poseł Liroy kręcił pornosy...;p
  Popieram i się przyłączam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no ten obłudnik to mnie rozwalił na łopatki, ale widać jego to nie dotyczy, bo bliskie mu kurwy nie zachodzą w niechciane ciąże, kurew nie gwałcą i one rodzą tylko zdrowe dzieci

   Usuń
 7. Także się tym zachwyciłam. A czy wyobrażacie sobie że pani doktor odwoła operację? Zaraz zobaczyłam siebie w tym szpitalu gdy pani Anna odwołuje operację bo strajk i być może kiedyś za tydzień dwa zrobimy. Że położna wyjdzie z sali bo strajk a tu rodzi się dziecko? Albo zamkną przedszkole bo strajk? Tramwaj ten jeden którym kieruje kobieta nie pojedzie, więc wywalą ją z pracy na następny dzień, policjantka nie pójdzie do pracy, ależ co za problem wielu na jej miejsce czeka. W markecie są kasy samoobsługowe, obejdzie się bez kasjerki itd itp.
  Mam lepszy pomysł.
  Udostępniać gdzie się tylko da, każdej dziewczynce, nastolatce czy dorosłej kobiecie wiedzę na temat usuwania ciąży przy pomocy naturalnych środków, stworzonych przez naturę. Niech kobiety, nastolatki idą do zielarskich sklepów, niech kupią i piją RUTĘ (nie tylko poronnie działa ale i dla zdrowia warto ją pić) czy inne ziołowe i silnie działające zioła. Nie trzeba zaraz chemią w siebie jechać, być zależnym od pana dochtora i od pani dochtór (nie poprawiać) ale świadomie decydować o sobie. To trzeba rozpowszechniać. Tej wiedzy uczyć. Kobietom bitym i poniżanym stwarzać warunki (my same to potrafimy zrobić między sobą w koleżeńskich gronach) ucieczkę od takich synów i tłumaczyć i wspierać psychicznie.
  To jest trudniejsze, ale za to świadome działanie wspierające kobiecość i kobiety. Każda z nas może to robić w swoim środowisku. To dopiero byłoby gdyby nikt nie chodził po prośbie do dochtorów by pomogli usunąć ciążę niechcianą, lub uszkodzony płód. Gdyby nikt nie prosił o pomoc policji bo bije, bo na przykład ktoś bijącego w ciemnej uliczce zbił porządnie, to przemówienie do ciała silniej mówi niż płacz i uległość żony i dzieci. A to wszystko można zrobić gdybyśmy chciały coś zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eluś, nie zgodzę się z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi. Część kobiet popiera te zmiany i one będą w pracy, tyle że tej pracy będą mieć więcej. Operacje, zabiegi- są faceci lekarze, zresztą można by ewentualnie pracowników ratujacych życie wyłączyć z akcji. Argument, że wywalą z pracy chybiony - urlop na żądanie należy się każdemu bez tłumaczenia motywu, nie można wyrzucić za to, poza tym gratuluję pracodawcy, który za jeden dzień zrezygnowałby z całej załogi. My się baliśmy w stanie wojennym, i przed nim i po nim, to było duże ryzyko, gdybyśmy jednak się ugieli, dzisiaj byłoby jak w Rosji,
   Druga część - ruta, wsparcie- jest i teraz i oczywiście uświadamiajmy, ale nie mam złudzeń, że to wystarczy i wiem coś o tym z autopsji- dużo lat mi zajęło wyjście z toksycznego związku, mimo rad znajomych.

   Usuń
  2. to jakiś dramat! ta wypowiedz o samodzielnym usuwaniu ... to nie ma być akcja o odwrotnym działaniu, poza tym chodzi o prawo i traktowanie kobiet, a nie o edukacje zielarską i obchodzenie się bez lekarzy,, chodzi o wsparcie państwa finansowe, psychologiczne i każde w przypadku maltretowania, bo na to płacimy podatki, nie zaś na rydzyka, chodzi o akcje społeczne, o zmianę w świadomości ...i o to właśnie, by nie bać się robić takich akcji!!!!! że wywala z pracy, to już jest myślenie niewolnika

   Usuń
 8. Przeraża mnie to...
  Zmuszanie do rodzenia kobiety, która została zgwałcona, nierzadko kazirodczo...
  Protest popieram bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 9. W przeciągu roku wśród bliskich mi osób miałam dwa przypadki ciąży, gdzie dziecko było bardzo chore. Jedna ciąża skończyła się terminacją, bo były badania prenatalne i możliwośc wyboru, druga - nagłym porodem i niestety śmiercią dziecka w krótkim czasie. Nie wyobrażam sobie, aby kobiety nie mogły zdecydować, podjąć świadomej decyzji, aby musiały rodzić. Popieram tą akcję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy kobiety zastrajkują 3 października? Został tydzień

   Usuń
  2. Nie wiem, jak się to rozwinie. U mnie w hucie terror,a pracodawca nie musi wyrazić zgody na urlop na żądanie. Była zmiana do KP.

   Usuń
  3. Serio?? Pierwsze słyszę, że można nie dac urlopu na żądanie

   Usuń
 10. Popieram, mój mąż też popiera walkę kobiet o swoje prawa. Zawsze uważał, że choć sprawa posiadania potomstwa jest wspólną sprawą, to jednak decyzja o ciąży należy do kobiety.
  Obawiam się ,że Pantera ma rację, trudno będzie, bo małe miasteczka i cała wieś są w szponach kościoła, a miejscowi proboszcze nie zawahają się 2 pazdziernika nakrzyczeć z ambon, że za udział w strajku rozgrzeszenia nie dadzą.
  Ale próbować trzeba.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to uważam,że kobiety nie powinny puszczać dzieci do kościoła i na religię tak długo, aż im się pusto na tacach zrobi i się od nas odpierdzielą

   Usuń
 11. A pani córeczka nie chodzi na religię?.
  Popieram Joanna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, w tym roku absolutnie zaprotestowała i już w ogóle nie chodzi.W ubiegłym roku chodziła bo miała w środku lekcji.

   Usuń
  2. W sumie to byłam zła na siebie, bo ona nie wierzy w Boga

   Usuń
 12. Nie zrobię śniadania obiadu ani kolacji, pozwolę się obsłużyć. :) Ewuniu ja popieram kobiety, z tego strajku się bardzo ucieszyłam. Co nie znaczy że nie trzeba uświadamiać, iż można być niezależnym od chemii i narzuconym siłą rozwiązaniom w świecie współczesnym. Kiedyś o zdrowie i ilość dzieci w osadach, dbały wiedzące, dziś zwane czarownicami, zagłodzono je w biskupich pałacach, można przypominać o ich wiedzy, wiedzy kobiet z sercem i miłością dla wszystkich ludzi, wiedzy która wspomoże dzisiejsze rozwiązania i w dalszym ciągu twierdzę jednak że jest to trudne.
  To cudownie że kobiety się organizują za całego serca wspieram i mocno wspieram.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu, nie ma co karać własnego faceta w Twoim przypadku, tu chodzi o to, by kobiety mające małe dzieci wyszły z domu zostawiajac swoich mężow z dziećmi, pewnie częsć z nich zrobi to z ochotą tzn zajmie się dziecmi;)Chodzi o paraliż życia publicznego tego dnia.
   Co do czarownic itp ziół to ok, ale to nie może być zamiast naszych praw do edukacji i opieki zdrowotnej, prenatalnej i aborcji ze wskazaniem. Poza tym ja jestem za całkowitym dopuszczeniem do aborcji, ale to już inny temat. I mówię to jako matka 3 dzieci, w tym jednego planowanego .

   Usuń
 13. Sonic! Skopiowałam bezczelnie cały twój wpis, ale myślę, że się nie obrazisz, bo cel szczytny. Ponieważ pracuję na gospodarce, czyli mam tzw. wolny zawód;-), to chyba tylko się ubiorę na czarno, bo kto zauważy moje leniuchowanie? Rośliny w warzywniku, konie na pastwisku? Pozdrawiam wszystkie kobiety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agniecha, czuję się zaszczycona :)
   Ja też wykonuję wolny zawód, nikt by nie zauważył, ale mam to szczęście, że mieszkam w dużym mieście, gdzie przyłączę się do pochodu o 16-tej. Oczywiście czarny strój obowiązkowo. Idą ze mną córki i chrześnice .Niestety syn i narzeczony córki pracują i nie zdążą.
   Pozdrówka i dla Ciebie :)

   Usuń
 14. Pracuję w szkole, więc o wolnym "na żądanie " mogę tylko pomarzyć :) ale jadę do ZOO we Wrocławiu ubrana na czarno- chociaż tyle :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, BDB :) Wiem, że tym razem będzie ciężko zebrać wszystkich, nie mam wątpliwości, że dziewczyny z Biedry, Lidla, Tesco nie wyjdą. Poza tym, rządu to nie ruszy, bo co ich obchodzi, że Tesco zamknięte, to prywatna firma przecież. Ale to będzie próba, jak się nie uda strajk ostrzegawczy, to następny będzie musiał być już naprawdę paraliżujący.
   Ja na czarno idę, chociaż nie wiem gdzie są moje czarne spodnie( nadal w pudłach nierozpakowane), to idę w legginsach, w których wyglądam strasznie :)))

   Usuń